Музей декоративно-ужиткового мистецтва розміщений у будинку дрібнопомісного дворянина кін. ХІХ ст. (с. Старовичі Іванківського району Київської області). Був створений у 1976 р.
Це перший тематичний музей, який був створений на території музею Народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини у 1976 р.
В експозиції представлені твори талановитих народних майстрів-умільців: гончарів Васильківського майолікового заводу (Київщина) та с. Опішне (Полтавщина), фахівців київських художньо-експериментальних майстерень, гутників Київського заводу художнього скла, вишивальниць та ткаль фабрик художніх виробів міст Переяслава-Хмельницького, Баришівки, Богуслава та Кагарлика. Привертають увагу оригінальні роботи (побутові речі та прикраси житла) майстрів-різьбярів із м. Києва Євгена Шаповала та Євгена Шевченка, вироби майстра народної творчості різьбяра Петра Верни із м. Борисполя.
Експонуються також килими та гобелени майстрів народної творчості Ірини Холопцевої та Олега Вуколова. Окрасою музею є унікальні роботи початкового періоду творчості (1912-1913 рр.) основоположниці декоративного розпису Ганни Собачко-Шостак, зразки розписів Заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Марії Приймаченко та народної художниці, лауреата премії імені Катерини Білокур Марії Буряк.
Привертають увагу акварелі відомого архітектора, художника за освітою та музиканта за покликанням Георгія Ткаченка із м. Києва. В експозиції представлені цікаві роботи майстра народної творчості різьбяра з Чернігівщини Антона Штепи.
При будівництві українського житла особливу увагу приділяли виготовленню сволока. В експозиції музею розміщена колекція сволоків ХVІІІ-ХІХ ст. ст.
Музей прикрашають оригінальні глиняні вироби майстра народної творчості Михайла Тарасенка із Богуславщини. Це герої українських народних казок – Вітродув, Вернидуб, Випивайло, Котигорошко, Маруся Богуславка.
У музеї знаходиться виставка робіт самодіяльної художниці з м. Переяслава Валентини Вердоні, створена на честь 105-ї річниці від дня її народження. Майже половину мистецького доробку майстрині становлять пейзажі. На виставці представлені твори, виконані художницею в різні періоди творчості.
Експонуються також колекція робіт народного художника СРСР Василя Касіяна з м. Києва та дві роботи народної художниці України Катерини Білокур із с. Богданівки Яготинського району.
Sign in with: