Музей космосу розміщений у пам’ятці народної архітектури — церкві св. Параскеви 1891 р. (перевезена з с. В’юнище Переяслав-Хмельницького р-ну Київської обл.).
узей був створений у 1979 р. за ініціативою доктора технічних наук С. Малашенка та працівників заповідника при підтримці АН СРСР, НАН України та Центру підготовки космонавтів ім. Ю. Гагаріна. В експозиції широко представлено історію вітчизняного освоєння космосу. Тут експонуються макети першого штучного супутника Землі, автоматичного апарата "Луноход-1", орбітального відсіку космічного корабля "Союз", ракетного двигуна РД-219, стартового майданчика космодрому "Байконур", супутники, призначені для вивчення космічного простору, декілька типів скафандрів, крісло-ложемент, особисті речі космонавтів Г. Берегового та О. Леонова, тренувальні парашути Ю. Гагаріна, Г. Титова, П. Поповича та Г. Шоніна, костюм рідинного охолодження космонавта П. Поповича. Окрему групу експонатів складає обладнання, що використовувалось для підготовки та супроводу польотів, підтримки зв’язку з космонавтами, проведення досліджень та експериментів у космосі. Особливу цікавість викликає розділ музею, присвячений харчовим продуктам космонавтів, де можна побачити сосиски, м’ясні консерви, борщі, каву, хліб різних сортів тощо.
Низка документально-речових матеріалів представляє сучасні досягнення української космічної галузі. Окремий куточок експозиції присвячений важливій для України події – спільному американсько-українському експерименту «STS-87», що тривав з 19 листопада по 5 грудня 1997 р. Світлини на стенді розповідають про перебіг підготовки до польоту та про перебування екіпажу на орбіті Землі.
Експозицію доповнюють твори художників та скульпторів на космічну тематику. Відтворено робочі кабінети видатних учених С. Корольова та О. Ішлінського з використанням меморіальних речей. Нині діяльність музею спрямована на демонстрацію досягнень України як космічної держави, розвитку ракетно-космічної галузі та участі нашої країни в міжнародних проектах.
Sign in with: