Експозиція музею розміщена в будинку 60-70-х рр. ХХ ст. з смт Поліського Київської обл.
Внаслідок аварії на ЧАЕС 26 квітня 1986 року Поліський район Київської області зазнав значного радіоактивного забруднення. Тисячі поліщуків переселилися до різних куточків України. За ініціативою переселенців з Поліського р-ну створено цей музей, який було урочисто відкрито 24 квітня 2004 року.
Це музей пам`яті про страшну трагедію, яка трапилася в житті людей. Висвітлено не стільки технічний бік трагедії, скільки почуття постраждалих людей, їх горе і єдність.
Експозиція музею розповідає про прекрасну природу цього райського куточка Київського Полісся доаварійного періоду, про те, що сталося з цим чудовим краєм, населеними пунктами і людьми, котрі там проживали, про рівень радіоактивного забруднення, про тугу поліщуків за батьківщиною, яку їм довелося залишити.
Показана культура і побут поліщуків, а саме: одяг, народне декоративне мистецтво, житлово-господарське будівництво, озеленення та благоустрій поліської садиби, сухопутний та водний транспорт, поетичний та прозовий фольклор, сімейний побут, родинні звичаї.
У музеї широко представлені всі виселені населені пункти, підприємства, установи та організації, на кожну з яких дана історична довідка, експонується велика кількість фотографій, що висвітлюють їх роботу.
Окремий розділ присвячений видатним людям району: нагородженим високими урядовими нагородами, вченим, поетам, художникам, керівникам району тощо.
Музей є місцем традиційних зустрічей колишніх жителів Поліського району, які приїжджають напередодні річниці Чорнобильської катастрофи з усієї України та Росії.
Sign in with: